O firmie

Na naszym kanale youtube obejrzysz jak pracuje peleciarka hydrauliczna:  https://www.youtube.com/watch?v=X2sIZbnucFU

Jesteśmy firmą rodzinną a brykietowanie jest naszą pasją. Łączymy tradycję z nowoczesnością, poprzez współpracę kolejnych pokoleń. Realizujemy się dzięki nieustannemu udoskonalaniu produkowanych przez nas urządzeń. Tworzymy kompleksowe linie do brykietowania różnorodnych surowców. Podejmujemy próby brykietowania nietypowych materiałów. Testujemy nasze urządzenia na najnowocześniejszych rodzajach roślin energetycznych. Nieustannie śledzimy nowości branżowe i szukamy najbardziej innowacyjnych rozwiązań, jednocześnie dbając o jakość wykonania przez współpracę z najlepszymi dostawcami hydrauliki siłowej, sterowania czy stali.

Historia naszej firmy trwa nieprzerwanie od 1983r. kiedy to dwóch braci – Andrzej i Piotr Piotrowscy założyli działalność gospodarczą. Z surowców odpadowych produkowali towary deficytowe, jakimi były mydło i inne produkty chemii gospodarczej.
Stąd właśnie swoje pochodzenie wzięła nazwa naszej firmy Alchemik- wytwarzaliśmy „złoto” z niczego.

Kolejnym interesującym surowcem,były trociny z pobliskiego tartaku. Odpad ten został przez nas przetworzony na brykiet opałowy i wyeksportowany do krajów skandynawskich i Niemiec. W tym celu powstał Zakład Produkcyjny w miejscowości Ciechrz, gm. Strzelno o powierzchni 3.600m2. Duża powierzchnia zakładu była niezbędna zarówno dla zainstalowania linii produkcyjnej brykietu, ale również dla utrzymania w ruchu wykorzystywanych wówczas brykieciarek mechanicznych.
W oparciu o zdobyte w praktyce doświadczenie bracia Piotrowscy postanowili stworzyć własną koncepcję linii produkującej brykiet z trocin. Ich wysiłki zostały objęte dwoma opisami patentowymi : URZĄDZENIA DO CIĄGŁEGO SUSZENIA TROCIN WILGOTNYCH I BRYKIETOWANIA oraz URZĄDZENIA DO WYTWARZANIA BRYKIETÓW.

Kolejnym etapem rozwoju działalności firmy, było rozpoczęcie produkcji brykieciarek hydraulicznych na początku lat 90. Obniżyliśmy zużycie energii elektrycznej o 50% oraz wydłużyliśmy żywotność tulei roboczej z 200h pracy do prawie 2.000h pracy w przypadku czystych trocin.
Podążając z duchem czasów w 2009r. wprowadziliśmy na rynek brykieciarki z najnowszym rozwiązaniem technologicznym i obniżyliśmy zużycie prądu o kolejne 30% przy zachowaniu wysokiej jakości brykietu i stałej wydajności urządzeń.
Każda brykieciarka firmy Alchemik zużywaja najmniej prądu ze wszystkich brykieciarek produkowanych w Europie! Rozwiązanie to zostało dostrzeżone przez Ministerstwo Środowiska w pierwszej edycji Akceleratora Zielonych Technologii GreenEvo.
Od 2010r. nasze doświadczenie w projektowaniu i konstruowaniu linii brykietowania wykorzystujemy również w temacie pelletu.
A w 2017r. przedstawimy Panstwu w pełni hydrauliczną prasę do produkcji pelletu opałowego.